Biała Magia – Horoskop partnerski
Wielka Magia Miłosna
12 czerwca 2016
Guślarze w magii i religii
17 października 2016

Biała Magia

Jest to forma magii, uprawiana w dobrych celach. W starożytności uważano, że zajmujące się białą magią znachorki chronią ludzi, plony, gospodarstwa, swatają kochanków, odnajdują zaginione osoby, oraz przeciwdziałają klątwom rzucaną przez wyznawców czarnej magii.

Współczesna formą białej magii jest widziana w magii rytualnej, czy np. magia Wicca.

Biała Magia kontra Czarna Magia

Biała Magia określa pewne czynności i działania, które w swym ostateczny celu mają przynieść pozytywne efekty, maja przynieść dobro. Działania te zazwyczaj ograniczone są do całkiem niewinnych doświadczeń i eksperymentów, eksperymentów, których magowie odwołują się do pomocy Boga, czy sił natury.

Biała magia jest dość mocno rozpowszechniona, do takiej magii można zaliczyć rytuały miłosne, finansowe, które mają przywołać dobro i szczęście do nas.

Wiccanie to stowarzyszenie gromadzące osoby, które parają się magią rytualną, którzy żyją w zgodzie z rytmem natury. Zazwyczaj tworzą się grupki, nie ma jednej grupy przewodniej. Osoby zajmujące się białą magią są nazywani czarownikami, czarodziejami, guślarzami, wróżkami, wróżbitami, magami.

Natomiast czarna magia ma na celu podporządkowanie sobie ciemnych mocy tajemnych, przy użyciu skomplikowanych formuł i zaklęć, a także obrzędów i praktyk. Magia ta bywa niebezpieczna, a jej skutki są często tragiczne, niosąc ze sobą utratę zdrowia a nawet śmierć.

W Wielkiej Brytanii jest europejskie centrum czarnej magii. Obrzędy czarnej mszy odprawiane są w wielkiej tajemnicy.

Najbardziej rozpowszechniona jest magia w Ameryce. Tam najszerzej rozwija się magia praktyczna. Kult szatana, sekty satanistyczne w XX wieku dość mocno się rozwinęły.

W Polsce w latach 80 badacze satanizmu wyróżnili cztery odłamy czcicieli Szatana- Satanistów, Satanistów, Lucyferian oraz wyznawców Kościoła Kirze.