Chińskie znaki zodiaku – Horoskop chiński – Horoskop partnerski

Chińskie znaki zodiaku - Horoskop chiński


Horoskop chiński SZCZUR

Szczur - osoby urodzone w roku szczura są spokojne i zrównoważone, inteligentne i sprytne, nie pozbawione zazdrości, chciwości i pozerstwa. Wydają się być spokojnymi i stabilnymi emocjonalnie, ale wewnątrz są często pełne niepokojów i lęków. Marzą o wielkiej, prawdziwej miłości, a gdy ją napotkają oddają całego siebie, nawet jeśli druga strona tego nie wymaga i niestety często cierpią zatracając się w nieodwzajemnionych uczuciach. Pragną odnieść życiowy sukces, dążą do wysokich pozycji zawodowych i zdobędą się nawet na kłamstwa i podstępy, aby zniszczyć zawodowych przeciwników i stanąć na tronie kariery. Niestety często z tego powodu cierpią wewnętrzne katusze wywołane wyrzutami sumienia, ale nigdy nie okazuję tego na zewnątrz.
Sentymentalni,   rodzinni i rozrywkowi ze skłonnością do utraty wzroku i czujności w stanie zakochania. Najlepszymi partnerami dla Szczurów są szczere i silne Smoki, które potrafią wyleczyć gryzoni ze złych cech i utworzyć z nimi silny, partnerski związek.

Horoskop chiński BAWÓŁ

Bawół - pokojny, zrównoważony, dokładny, powolny, szczery, konserwatywny, uparty....nieco nudnawy, zbyt pospolity. Bawoły to doskonałe głowy rodziny, uwielbiają dbać o rodzinne gniazdko, sprzątać, gotować, zarabiać na utrzymanie innych, otaczać się funkcjonalnymi sprzętami, zaufanymi ludźmi i dużą gromadką dzieci, którym to zapewni dobry status materialny dzięki swojej ciężkiej pracy.
Ludzie urodzeni w roku Bawoła budzą ogólny szacunek i zaufanie, dlatego tak często osiągają wysokie pozycje społeczne, nie zmieniając swych poglądów i życiowych wytycznych do końca swoich ziemskich dni. Niestety w miłości jest dość nudny, nie stać go na szalone porywy serca czy gorące tornada w alkowie, jest dobrym, ale konserwatywnym partnerem, oczekuje stabilnego związku, a nie szalonego splotu losów namiętnych kochanków. Doskonale komponują się w związku i przyjaźni ze Szczurem i Kogutem.

Horoskop chiński TYGRYS

Tygrys - urodzeniu w roku tego drapieżnego i odważnego stworzenia, są nieokiełznane i waleczne jak prawdziwe tygrysy. Brzydzą się kłamstwem i zdradą, są uczciwe a w słusznej sprawie potrafią walczyć do rozlewu własnej i przeciwnika krwi. Uwielbiają podejmować ryzyko zarówno w życiu zawodowym i uczuciowym, wybierają trudne kierunki nauczania, często niezgodne z ich umiejętnościami, wybierają ciekawe i trudne zawody, które wymagają wiedzy i sprytu, ale budzą podziw i respekt wśród społeczeństwa. Podobnie w miłości, uwielbiają zdobywać, obierają swój cel i uparcie go zdobywają i dominują, oczekując oddania, zachwytu i gorącego, ekscytującego pożycia intymnego, w zamian oferują poczucie bezpieczeństwa i strażnika domowego zacisza. Często zadufane w sobie i zarozumiałe, pragną być podziwiane i słuchane, ale dobre i uczynne. Dobrymi partnerami dla Tygrysa jest Pies i Koń, łagodne i pokorne stworzenia, będące w stanie podporządkować się swemu władcy w każdej sferze wspólnego życia.

Horoskop chiński KRÓLIK

Królik - od wieków mówi się, że osoby urodzone w roku Królika to prawdziwe życiowe szczęściarze, pomyślność sprzyja im każdego dnia, a los skrupulatnie usuwa kłody i kamienie spod nóg  i zatrzymuje spadające na głowę dachówki, gdyż mimo swej życiowej niezaradności i łatwowierności, udaje im się spełniać marzenia, dorabiać majątku i odnajdywać szczerych i oddanych partnerów życiowych. Króliki są delikatne, utalentowane z zamiłowaniem do wszystkich dziedzin sztuki, pomocne, ofiarne o bardzo wrażliwej duszy, potrafią uronić łzę nawet nad rozdeptanym na ulicy ślimakiem.
Kochają szczerze i dozgonnie, potrzebują łagodnych i wyrozumiałych partnerów, dobrze współgrają z Kozą i Świnią. Walczą niekiedy całe życie z wrodzoną nieśmiałością, która przeszkadza im w zdobywaniu nowych znajomości, ale jako wytrwałe i pracowite osoby walczą z tą cechą, a jako życiowe farciarze wygrywają walkę z własnymi słabościami i otaczają się gronem sprawdzonych i zaufanych ludzi......również w miłości.

Horoskop chiński SMOK

Smok - w zodiaku chińskim ta barwna postać symbolizuje szczęście, mądrość, rozwagę, jest symbolem życia i rozwoju.osoby urodzone w roku smoka są energiczne, twórcze o szerokich horyzontach i wybujałej wyobraźni. Lubią pomagać innym zarówno czynem i słowem, są dobrymi mówcami, duszami towarzystwa i dobrymi przyjaciółmi. Prawie całe życie dążą do perfekcji, chcą być idealnymi pracownikami, partnerami, rodzicami i kumplami, dlatego często przeżywają trudne chwile i życiowe porażki, gdyż nie boją się niczego i wejdą nawet w ogień, aby spróbować jak parzy. Dzięki swojemu odważnemu i prawemu stylowi życia posiadają spore doświadczenie życiowe i dlatego służą dobrymi i sprawdzonymi radami, oprócz miłosnych, gdyż w tej dziedzinie smoki są nieco bierne, nie umieją walczyć o uratowanie związku, zranione i odrzucone, odchodzą ze łzami w oczach, z postanowieniem bycia singlem. Na szczęście los zazwyczaj stawia na ich drodze wymarzoną połówkę i Smoki żyją w udanych związkach długie lata, broniąc i pielęgnując swoją rodzinkę. Najlepszymi partnerami dla dzielnych Smoków jest Małpa i Szczur.

Horoskop chiński WĄŻ

Wąż - wbrew ogólnie panującej opinii Węże nie są pozbawione pozytywnych cech, oprócz podstępności, chytrości i zazdrości, są bardzo mądre, przenikliwe o ogromnej sile woli. osoby urodzone w roku Węża są niezwykle subtelne, dbają o swój wygląd, uwielbiają ciuchy dobrych firm, ekskluzywne samochody i sprzęty domowe, dobrej jakości kosmetyki i perfumy, rasowe psy i koty i .....przystojnych, wabiących wzrok innych partnerów. Niestety, aby uwieść i rozkochać w sobie Węża, trzeba być przede wszystkim przystojnym i dobrze ubranym, pachnieć i błyszczeć, zalety duszy schodzą na plan dalszy, ale za to ponętne ciało i silna energia w alkowie to coś co na pewno dłużej zatrzyma Węża.
Osoby "wężowate" są często małomówne, więcej myślą i knują, aby czynem zrealizować soje plany, dlatego tak często są ludźmi sukcesu i biznesu z dość grubym portfelem. Najlepszym partnerem w miłości dla Węża to skromny i posłuszny Bawół, który sprosta wielu oczekiwaniom swego wybranka i będzie mu służyć niczym wierny niewolnik, w zamian za dostatnie życie i rozgrzewające pieszczoty.

Horoskop chiński KOŃ

Koń - urodzeni w roku tego przyjacielskiego, dorodnego i okazałego ssaka, towarzyszącego człowiekowi od zarania dziejów w trudach codziennego życia, są pewne siebie, pracowite, ambitne i często zbyt niecierpliwe. Ich pozytywne nastawienie do życia sprawia, że są bardzo lubiani i widziani na spotkaniach towarzyskich, zawsze chętni do pomocy, wysłuchają i doradzą, uwielbiają błyszczeć wśród innych niczym diament wśród granitów i choć nie zawsze wykazują się wielką inteligencją, dzięki wrodzonemu sprytowi potrafią uchodzić za eksperta w każdej dziedzinie i błyszczeć jako mądry i piękny doradca, często też i uczuciowy. W związkach uczuciowych często okazuje się lekkoduchem, nie dba o pielęgnację rozkwitającej miłości, pozwalając czasu i zbiegowi okoliczności na jej naturalny wzrost, bez własnych wysiłków. Jednak jako partner Koń jest wierny i oddany, skłonny do poświęceń, dopiero gdy poczuje, że uczucie z drugiej strony jest prawdziwe, szczere i dozgonne, wtedy przeistacza się w bajkowego i romantycznego Pegaza, magicznego kochanka i oddanego ukochanego.
Dobrymi partnerami życiowymi dla Koni jest  Tygrys i Pies, o podobnych charakterach i wspólnych cechach, których mieszanka stworzy ciekawy i barwny związek, nie pozbawiony burz i tęcz. Związek ze Szczurem wróży masę kłopotów i kłótni, zakończonych rozstaniem.

Horoskop chiński KOZA

Koza -bardzo wytworna, kulturalna, nieco nieśmiała, pomocna, wrażliwa o wielkim zamiłowaniu do sztuki. Kozy są na ogół bardzo eleganckie, dbają o poprawną wymowę, chcą być krasomówcami, lubią wytworne, choć nie ekstrawaganckie stroje, wszystko co można nazwać "sportową elegancją" wpadnie w oko bystrej i rozważnej kozie. Niestety, ma też skłonności do niewielkiej megalomanii, ale gdy widzi problemy innych, potrafi szybko zapomnieć o swoich i biec szybko z pomocą.
Kozy są też bardzo zmienne, jak jesienna czy wiosenna pogoda, ich nastroje mogą nagle pojawić się jak śnieg we wrześniu, są niekiedy nieobliczalne w słowach, gdy dopadnie ich nagle faza złości czy gniewu, czy na odwrót, potrafią przygarnąć i dopieścić nieprzyjaciela, gdy przypływ dobroci i łaskawości spłynie na ich wrażliwą duszę.  Sprawy sercowe Kozy są bardzo ważną sferą życia, poświęca im wiele myśli i czasu, dlatego związki są pełne wzlotów i upadków, kłótni i pojednań, urażona, boczy się jak przysłowiowa "uparta koza", ale przeproszona i utulona, staje się wierną i oddaną partnerką. Dobre związki i przyjaźnie mogą stworzyć z Królikiem i Świnią, związek zaś z nieco nudnym i pochmurnym uczuciowo bawołem wróży szybką klęskę.

Horoskop chiński MAŁPA

Małpa - wesołe, przewrotne, towarzyskie, energiczne, zabawne, krzykliwe, uwielbiające sport, taniec i śpiew. Biesiada z Małpą nigdy nie jest nudna, wymyśla bowiem ona zabawy i zagadki dla innych, sypie kawałami spod  rękawa, zachęca do tańca i niekiedy drażni innych swym donośnym śmiechem. Mogą wydawać się często zbyt beztroskie i lekkoduszne, ale to tylko pozór, gdyż w głębi duszy silnie analizują każdą życiową decyzję, są bardzo inteligentne i w sekundzie z zabawnego figlarza potrafią zmienić się w poważnego rozmówcę na tematy polityczne czy społeczne, gdyż interesują się każdą dziedziną życia i mają szerokie horyzonty, które ciągle poszerzają nauką i samodoskonaleniem się. Wydają się być bardzo pewne siebie, ale to też tylko pozór, który przyjmują te mądre i zmyślne stworzenia, aby nie dać zbić się z tropu nieprzyjacielowi, dlatego często wydają się być chłodne w uczuciach i powściągliwe w miłości. Zraniona i odrzucona Małpa mocno cierpi, popada w izolację i głośno płacze, łzami i krwawiącym sercem, dlatego boją się od razu rzucać w nurt nowego uczucia, ale gdy sprawdzą stabilny grunt nowego związku i przetestują go jak w niebezpiecznej przeprawie przez rwącą rzekę, kochają mocno i żarliwie, oddając całą siebie drugiej połówce, dozgonnie i szczerze.
Dobre związki tworzą ze Smokiem i Szczurem, nieszczęśliwe zaś z Tygrysem, który będzie strarał się zniewolić i stłamsić energiczną i "wszędobylską" Małpę.

Horoskop chiński KOGUT

Kogut - niezwykle punktualne ( zgodnie ze swoim życiowym posłannictwem budzenia ludzi pianiem), zbyt drobiazgowe, dokładne, skrupulatne i prostolinijne. Osoby urodzone w roku koguta po prostu nie potrafią kłamać czy fantazjować, widzą świat takim jaki jest, nie ubarwią deszczowego dnia opowieściami o letnim słońcu, nie mają romantycznej duszy i bujnej wyobraźni, dlatego często uchodzą za ponuraków i złośliwców, ale to tylko dlatego, że zawsze mówią prawdę w oczy, nawet tą bolesną i w życiu kierują się szczerością i sprawiedliwością. Kogut nie przejdzie przez ulicę na czerwonym świetle i nie pojedzie autobusem bez biletu, gdyż jest to po prostu dla niego niemoralne i nieetyczne, obowiązkowy w pracy odnosi wiele sukcesów i za to lubi być podziwiany i chwalony. W miłości nieco powściągliwy i zamknięty w sobie, nie umie okazywać uczuć, często wydaje się być oziębły i zamknięty w sobie, dlatego dobrze komponuje się w związku z zrównoważonym i spokojnym Bawołem, o podobnym charakterze jak i z przebojowym Wężem, który byłby dumny z pięknego i mądrego Koguta u swoim boku.

Horoskop chiński PIES

Pies - osoby urodzone w roku psa są bardzo lojalne, oddane i przyjacielskie, kochają mocno i szczerze, niestety często zbyt szybko nudzą się uczuciem i wpadają w wir nowego za każdym razem szalenie i mocno, nie baczą na odrzucone względy czy porzucenia, szukają wtedy nowego towarzysza i zazwyczaj każdy ich związek jest gorący, radosny i bardzo namiętny. Psy są cudownymi rodzicami, zabawnymi i z zasadami, uwielbiają wszelkiego rodzaju sporty i  aktywny wypoczynek na dworzu, nawet siarczysty mróz czy ulewa nie są w stanie przeszkodzić im w codziennym spacerze. Mają duże grono przyjaciół, którym zawsze służą radą czy pożyczką, bronią swojej rodziny a z wrogiem potrafią walczyć do krwi. Nieco buntownicze, głośne, zabawne, pracowite i uparte, do zamierzonego celu dążą wytrwale, pokonując liczne góry, rzeki i bory. W miłości wierne i szczere, nie zrani ich zbyt mocno nieodwzajemnione uczucie tak jak zdrada i porzucenie dla innej osoby, wtedy przeistaczają się w prawdziwą bestię i niewiernego partnera potrafią ostro zranić swymi mocnymi kłami, zdrady nigdy nie wybaczą!
Dobrymi partnerami dla Psa  jest Koń i Tygrys, zaś burzliwe i nieszczęśliwe partnerstwo wróży związek z barwnym i niezrozumiałym dla psa Smokiem.

Horoskop chiński ŚWINIA

Świnia - bardzo lubiana w towarzystwie, stateczna i spokojna bez względu na wiek, urodzona pani czy pan domu, najlepiej czuje się w murach własnego wypielęgnowanego gniazdka o którego czystość i zadowolenie domowników dba każdego dnia. W dzieciństwie  osoby urodzone w roku Świni zazwyczaj bawią się w dom bądź w ofiarnego strażaka, a w dorosłym życiu zazwyczaj wybierają takie zawody, które służą społeczeństwie i budzą podziw. Sympatyczne, pomocne, uczynne, nieco lekkomyślne, nie zawsze do końca analizują swoje postanowienia, ale grono przyjaciół zawsze służy pomocą i radą, dlatego porażka jest raczej im obca. Bardzo często walczą ze swoją drobiazgowością, kiedy to błahy powód czy sprzeczka nie pozwalają zasnąć i ukoić nerwów i gdy mimo wielkich chęci nie potrafią puścić w niepamięć najdrobniejszej uszczypliwości. Partnerstw z Kozą czy Królikiem przepowiada stabilny związek, wypełniony wspólnym dążeniem do zwiększania dóbr i dbania o siebie wzajemnie.  Świnie nie lubią hucznych zabaw czy ekstremalnych sportów, zamiast biesiady wybiorą spokojny wieczór z ukochanym na wygodnej sofie przy zapachu domowej kolacji, kochają rozsądnie i mocno, nie lubią porywów serca i rozterek, dlatego potrzebują spokojnych i przyziemnych partnerów.