Feng Shui – Horoskop partnerski
Duchy
22 czerwca 2017
Nawiedzony dom – Dom w którym straszy
17 sierpnia 2017

Feng Shui

Feng Shui

Feng Shui

Feng Shui to starożytna sztuka planowania w celu osiągnięcia równowagi człowieka ze środowiskiem naturalnym. Zalążek tej praktyki był w Chinach, gdzie Feng Shui obejmowało ogólny rozkład miast, wsi, budynków. Dosłownie Feng Shui to połączenie dwóch słów- wiatr i woda.

Feng Shui bywa nazywana geomancją, bo obejmuje również zagadnienia takie jak ochrona budynków przed złymi duchami czy wpływ formy na otoczenie.

Feng Shui jak i każda inna sztuka ma pewien symbolizm. Symbol wiatru – którego nie można zobaczyć i wodę, którą nie można uchwycić.

Feng Shui czyli życiowa istota, która jest niewidzialna i nieuchwytna.

Feng Shui opiera się na zasadzie yin i yang,- pierwiastku żeńskim i męskim. Pierwiastek Yin jest bierny i słaby, a yang jest silny i aktywny. Model ten używa się do wyjaśniania struktury i ładu wszechświata oraz zachodzących w nim zmian.

Według koncepcji yin dąży do yang i odwrotnie. Podstawą planowania jest tzw. siatka bagua. jest to oktagon podzielony na 8 różnych części. Każdy z nim przedstawia pewną dziedzinę życia. Są to wiedza, kariera, bogactwo, sława, małżeństwo, dzieci, otoczenie. Każdej części przypisuje się określone symbole, które wzmacniają te sfery.

Feng Shui zasady w domu

Zazwyczaj wykorzystujemy Feng Shui w umeblowaniu domu, by nasze życie codzienne i rodzinne było sprzyjające szczęściu, oraz w biznesie. Ustawienia przedmiotów, rzeczy, wg Feng Shui ma wpływ na nasze codzienne życie. Feng Shui jest aranżacją przestrzeni wokół której żyjemy.

Przeprowadzając aranżację wnętrza domu, mieszkania, pomieszczenia, musimy pamiętać, że to co się znajduje wewnątrz ma wpływ na nasze zachowanie i odczucia. To co jest wewnątrz posiada swój własny potencjał energetyczny, wpływa również na nasze samopoczucie. Oddziaływanie kształtów, kolorów i przestrzeni wpływa na człowieka.

Feng Shui w biznesie oferuje wiele możliwości, które przyciągnąć mają bogactwo, sławę i powodzenie. Zazwyczaj swój interes lokujemy na najwyższym piętrze budynku, najlepiej w rogu. Takich wskazówek jest dużo więcej, to tylko przykład jeden z wielu.

Bardzo dużo kobiet wykorzystuje Feng Shui by pomóc swojej miłości. Umeblowanie sypialni, jest podstawą. Gdy chcemy znaleźć odpowiedniego partnera należy pamiętać, że im silniejsza jest wiara w moc symbolu Feng Shui, tym silniejsza będzie wytworzona wokół tego energia.