Historia kart do wróżenia – Horoskop partnerski
Astrologia i i Era Wodnika
22 kwietnia 2017
Jasnowidzenie
17 maja 2017

Historia kart do wróżenia

Kary rozkładane są przez ludzi on wieków, a i współcześnie nie zapomina się o ich działaniu. Pierwszy historyczny ślad kart można odnaleźć w Europie w XIV wieku. Wtedy to ówczesne wróżki i wróżbici korzystali z kart wyrytych na tabliczkach z kości słoniowej.

Tabliczki te dotarły z Indii lub Chin. Niektórzy badacze uważają, że tabliczki te pochodzą od Maurów czy arabów. Niektórzy też uważają, że Cyganie stworzyli te tabliczki. Ostatnia grupa badaczy mówi iż karty wywodzą się od Egipcjan.

W XVIII wieku francuski badacz Etteila długo zajmował się kartami klasycznymi oraz Tarotem. Objaśnił on wszystkie symbole i nadał wróżeniu zupełnie inny wymiar.. Według niego symbole z kart Tarota wywodzą się od malowideł przestawionych na ścianie galerii jednej ze staroegipskich świątyń.

Tarot to zbiór dwóch słów egipskich- „tar”- król, oraz „ ro”- droga, czyli „ Królewska Droga. Egipska Księga Thotha składa się z 78 złotych płytek, na których zostały umieszczone pewne tajne znaki.

Do Francji karty zostały wprowadzone przez dwór królewski, a potem rozprzestrzeniły się one na całą Europę. Francuzi stworzyli oryginalną i niepowtarzalną talię Tarota Marsylskiego.

Z czasem zwykłe karty do gry zredukowano do liczby 52. Obecnie jednak w Niemczech i Niemczech Austrii można zobaczyć talię składającą się z 78 kart, która nazywa się Tarok. Karty te służą do gry, nie do wróżenia.

XVIII wiek dał kartom możliwość rozwoju we wróżbiarstwie. Wszelkie karty Tarota, które powstały po Tarocie Marsylskim, biorą z nich przykład. System ten jest dość wygodny i praktyczny ale końcem XIX wieku zrewidowano go i ułożono nowe podwaliny do Tarota.

Członkowie Zakonu Złotego Brzasku zajmujący się okultyzmem, zajęli się Tarotem, przestudiowali go i wypracowali zasady światopoglądu zbliżającej się ery Wodnika.

Edward Wait z malarką Pamela Coleman- Smith, stworzyli karty Tarota bardziej obrazkowe, działające na podświadomość człowieka. Każda karta zawiera w sobie rysunek, symbol, znaczenie, i jest łatwiejsza w obsłudze niż Tarot Marsylski.

W czterdziestych altach XX wieku mag i filozof Aleister Crowley, były członek Zakonu Złotego brzasku, razem z malarką Fridą Harris stworzyli nowa talię. U podstaw tej talii leży Kabała. Jest to potężne narzędzie do poznania siebie i świata.

Obecnie na świecie powstało setki a nawet tysiące talii kart Tarota.