Jak wróżyć z kart? – Horoskop partnerski
Plany astralne i wyższe wymiary duchowe
19 marca 2017
Parapsychologia
10 kwietnia 2017

Jak wróżyć z kart?

Wróżenie z kart dla początkujących

Większość osób wróżących z kart opiera swoją interpretację na tradycyjnym znaczeniu poszczególnych kart. Istnieje jednak wiele różnych interpretacji kart. Z biegiem czasu znaczenia te zmieniały się.

Po przetasowaniu kart i postawieniu kabały, układ może wydawać się przypadkowy, lecz taki nie jest.

Nasza podświadomość jest połączona ze wszechświatem i ma świadomość czasu. Normalnie te informacje nie są nam dostępne, z wyjątkiem momentów, gdy doznajemy przebłysków intuicji. Możemy poprzez układ kart połączyć się z nad-świadomością i odczytać naszą przyszłość.

Zamiast kart można użyć innych narzędzi, np., kości do gry, kostki z domina, Tarota.

Wróżenie z kart zakłada, że w większości przypadków przyszłość swoją można zmienić. Wrażliwa wróżka czy wróżbita pomogą rozjaśnić sytuacje obecną, wyjaśnić problem co pozwoli klientowi w przyszłości dokonać dobrego wyboru.

Odmawia się kładzenia kart klientom którzy traktują karty jako żart. Dwóch wróżbitów nigdy nie będzie interpretować kart dokładnie tak samo. Dostarczają one bowiem tylko fragmentów układanki, a dopiero wróżbita składa te kawałki w całość i tylko od niego zależy, na ile interpretacja kart będzie dokładna.

Bardzo ważne jest na początku psychiczne przygotowanie się do położenia kabały. Należy się zrelaksować, równomiernie oddychać, by zlikwidować stres. Trzeba oddalić swoje problemy życia codziennego i skupić się na kliencie i jego problemach.

Jeśli przy tasowaniu kart przez klienta wypadną jakieś karty to trzeba je zinterpretować gdyż nic nie dzieje się bez przyczyny.

Istnieje wiele metod rozkładania kart. Najprostsza to wyłożenie 3 karty, które odpowiadają na konkretne pytania zadane przez klienta. Inne rozkłady z 24 kart – 6 kart w rzędzie, interpretujemy rzędami, prostopadle i krzyżami.

Nie należy śpieszyć się z rozpoczęciem interpretacji rozłożonych kart. Najpierw należy się im przyjrzeć spokojnie i uważnie.

Nie ma bardziej nic fascynującego i intrygującego niż nieznana przyszłość. Dlatego odkąd istniejemy próbujemy zgłębić tajemnice przyszłości. Opracowujemy wiele metod, które przybliżyłyby nam prawdę o przyszłości. Astrologia, chiromancja, kartomancja, interpretacja snów, wiele innych metod wykorzystuje się dzisiaj we współczesnym świecie.

Jak wróżyć z kart klasycznych

Karty klasyczne, znane nam jako karty do gry spełniają od wielu wieków również inną funkcję – wróżebną.

Karty klasyczne składają się z 52 kart, z czego do wróżenia używa się najwyższych, 32 lub 24 kart.

Wróżenie z tych kart jest dość proste i nie wymaga aż tak wyostrzonego zmysłu jak przy tarocie. Niemniej jednak nie każdy z tych kart potrafi wróżyć. Jednak jeśli sami chcemy poznać odpowiedzi na proste pytania typu “ tak”, “ nie”, “ zależy od Ciebie”, wystarczy wyciągnąć z talii jedną kartę by poznać prawdę.

Karty te jednak są dość przejrzyste, na tyle by móc jasno i klarownie odczytać przyszłe wydarzenia. Karty te nie mają w sobie jednak tak aż dużego ładunku emocjonalnego jak w tarocie, chyba że wróżka sama narzuci własny system wróżenia tymi kartami oraz rozszerzy interpretację każdej z kart klasycznych.

Bardzo wiele współczesnych wróżek stawia karty właśnie z tej talii. Osoby które z niepotrzebnych przyczyn obawiają się Tarota, często sięgają właśnie po karty klasyczne.

Istnieje wiele publikacji dotyczących interpretacji tych kart, co często może spowodować zamieszanie wśród czytelników chętnych zrozumieć znaczenie tych kart. Jest kilka systemów interpretacji ,w tym francuski, włoski, wschodnio- europejski.

Bardzo często widać różnice w interpretacji Trefli, Pików czy nawet Karo. Dla jednych Dama czy Król Kier przedstawia osobę pytającą, dla innych będzie to Dama czy Król Karo, a jeszcze dla innych interpretacja będzie odnosiła się do wieku i wyglądu pytającego.

Jeśli chcemy w prosty sposób poznać znaczenia i przesłania kart, wystarczy kupić jedną dobrą książkę na temat wróżenia z tych kart. Warto również zasięgnąć porady wróżebnej u wróżki, która z pewnością rozwieje wiele naszych wątpliwości i przedstawi najważniejsze wydarzenia tej bliższej oraz dalszej przyszłości.

Najpowszechniejsza interpretacja kart klasycznych

KIERY

As- założenie domu, dom osoby pytającej, założenie domu

Król- reprezentuje osobę pytającą jeśli to mężczyzna, lub partnera kobiety która sobie wróży

Dama- reprezentuje osobę pytającą jeśli to kobieta, lub partnerkę mężczyzny, który sobie wróży

Walet- dziecko, młoda osoba

10 – poczucie miłości, trwały związek, z 9 kier mówi o oświadczynach,

9 – romans, flirt, początek relacji

9 odwrócona- problematyczna relacja partnerska, romans który niszczy

KARA

As- bogactwo, dobre wiadomości, as szczęścia

As odwrócony- nieprzyjemne wiadomości, wiadomości o stratach

Król- przyjacielski mężczyzna którego znamy

Dama- blondynka, znajoma przyjazna kobieta, jeśli jednak stoi koło naszego partnera to przedstawia groźną rywalkę.

Walet- młody mężczyzna do 35 roku życia, nadzieja na spełnienie marzeń

10- duże pieniądze, dobre zarobki, satysfakcja finansowa

9 – małe pieniądze, ale satysfakcjonujące

9 odwrócona- straty finansowe

PIKI

As- Poważne urzędowe załatwienia, poważne wydarzenia

Król- urzędnik, poważny człowiek, czasami przedstawia bruneta, problematyczny człowiek

Dama- kobieta problematyczna

Walet- wydarzenia najbliższego czasu – do 3 miesięcy

10- wyjazd daleki, z 9 pik mówi o wyjeździe zagranicznym

9- mała droga, spotkanie, impreza

TREFLE

As- kłopoty, problemy, cierpienia, zerwanie,

Król- ojciec, starszy mężczyzna, czasami określa pracę

Dama- matka, kobieta rodzinna

Trefl- osoba rodzinna, impreza

10- choroba, cierpienie

9- mały problem

9 odwrócona- problem się odwraca na naszą korzyść

Interpretowanie układów kart klasycznych

Gdy rozkładamy karty klasyczne w rozkładzie, przystępujemy do interpretacji. gdy znamy już znaczenie kart staramy się je łączyć ze sobą. Warto wpierw spostrzec jaka jest przewaga kolorów w rozkładzie.

Jeśli np. większość kart jest czerwona to znak pozytywny, a jeśli czarta to należy się spodziewać, że osoba, której wróżymy, może oczekiwać zmiennych kolei losu.

Piki zawsze uważano za karty tajemnicze, dlatego ich przewaga w rozkładzie może oznaczać przeszkody, zamieszanie, nieoczekiwane zdarzenia, czasami niespodziewane urzędy.

Klient powinien myśleć ostrożnie, powinien przemyśleć, zanim coś powie i zasięgnąć porady.

Dominacja kierów to bardzo dobry omen, gdyż zapowiada okres szczęścia i radości. Jeśli koło karty pytającego są kiera, możemy być pewni, iż nasz klient ma skłonności do zbytniego pławienia się w przyjemnościach.

Dominacja kar mówi o tym, iż nadejdzie czas załatwień urzędowych, finansowych, związanych z pieniędzmi. Istnieje również ryzyko, że osoba, której wróżymy, zostanie pochłonięta robieniem pieniędzy i nie bezie myśleć o niczym innym.

Dominacja trefli to zapowiedź rozmaitych wrażeń, nowych zainteresowań. Osoba wykorzysta większość nadarzających się okazji i nawiąże nowe przyjaźnie.

Jeśli większość kart w danym kolorze to karty wysokie, zwłaszcza asy i figury, to znak, że osoba, której stawiamy karty, może oczekiwać wielkich zmian w swoim życiu. Zmiany te będą ważne i mogą wpłynąć na dalsze losy.

Jeśli w rozkładzie przeważają karty niskie, oznacza to, że osoba, której wróżymy, będzie podążać w tym samym kierunku co dotychczas.

Obecność dwóch, trzech czy czterech kart w rozkładzie zmienia interpretację. Nie musza one leżeć koło siebie, ale obok siebie czy osoby pytającej.

ASY

Trzy asy przy sobie wskazują na nowe możliwości i dynamiczne działania.

Cztery asy to zapowiedź sukcesu w każdej dziedzinie życia. Wielkie szczęście.

KRÓLE

Jeśli wróżymy mężczyźnie, trzy króle oznaczają dobre kontaktu i dobre wsparcie ze strony innych osób. Jeśli wróżymy kobiecie, jest to zapowiedź większej liczby przyjaciółek, lub romans.

Cztery króle dla mężczyzny oznaczają wielką odpowiedzialność i obowiązki, szacunek innych. Dla kobiet to znak związków z mężczyznami.

DAMY

Trzy dany wskazują na nowe przyjaźnie z kobietami, czasami oznaczają plotki, zatajone informacje które wyjdą na jaw.

Cztery damy to dla mężczyzn znak że może znaleźć się w kompromitującej sytuacji, możliwy spisek. Dla kobiety oznacza inne panie, które obgadują, plotkują.

WALETY

Trzy walety to znak niezgody, a cztery zapowiadają kłótnie i sprzeczki.

DZIESIĄTKI

Trzy dziesiątki oznacza poprawę finansową, a cztery dziesiątki to zapowiedź zmian na lepsze.

DZIEWIĄTKI

Trzy dziewiątki to znak szczęścia i spełnienia, seks, a cztery dziewiątki zapowiadają sukces i powodzenie,

ÓSEMKI

Trzy ósemki to znak, ze trudności finansowe zelżeją. Cztery ósemki to znak obaw finansowych.

Duża liczba figur w rozkładzie, to zapowiedź przyjęcia lub wielkiego wydarzenia towarzyskiego,. jeśli obok walet a znajdzie się król lub dana to oznacza ze naszego klienta chroni jakaś osoba.