Magia miłości – Horoskop partnerski
Guślarze w magii i religii
17 października 2016
Tybetańskie koraliki wróżebne
11 grudnia 2016

Magia miłości

Przewodnik po magii miłosnej

Miłość bawi się naszymi fantazjami, prowokuje marzenia, wprawia w zakłopotanie swoją zawiłością i napędza nas we wszystkim, co robimy.

Bez względu na epokę i miejsce poszukiwanie tzw. drugiej połówki, potrzeba bycia kochanym oraz nadzieja, że miłość jest niezwyciężona, są odwiecznym tematem literatury, muzyki, sztuki, kinematografii.

Szamani, magowie, kapłani chętnie służyli pomocą w problemach sercowych, zwracając się z prośbą o wsparcie. Kapłan bądź kapłanka błogosławili związek boskim przyzwoleniem.

Starszyzna wysłuchiwała problemów danej pary bez osądzania którejkolwiek ze stron. Szamani natomiast, zwracali się do duchów natury i korzystali z magicznych mocy także przez zioła i zaklęcia.

Podczas gdy z biegiem czasu sposób tworzenia i podtrzymywania związku między dwojgiem ludzi znacznie ewoluował, potrzeba uczucia miłości pozostała niezmienna.

Symbole miłości otaczają nas wszędzie i na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że miłość jest sensem naszego życia.

Używając słowa miłość nie mamy jedynie na myśli związku pełnego romantyzmu. Miłość ma dużo większe możliwości i zasięg.

Obejmuje również przyjaźń, pozytywne uczucia wobec zwierząt, miłość duchową, a także zamiłowanie do pracy, pasje życiowe i wszystko to co sprawia że czujemy się bardzo szczęśliwi.

Jeśli chcesz zwiększyć swój osobisty magnetyzm, potrzebujesz zaklęcia, które zmniejszy ból po stracie bliskiej ci osoby, uroku, który wzmocni przyjaźń, talizmanu poprawiającego poczucie własnej wartości, eliksiru na romantyczny wieczór, czy rytuału pogłębiającego oddanie.

Obojętnie jak bardzo jest to nieskuteczne, każdy człowiek użył choć raz jakiegoś sposobu, aby odnaleźć prawdziwą miłość.

Istnieją trzy najbardziej popularne metody pomocy w miłości : interpretowanie wszelkich zwiastunów natury i zaistniałych okoliczności, posiłkowanie się przesądami oraz korzystanie z przepowiedni.

Niektóre znaki, omeny i przesądy stosowane w celu odszukania miłości czy określenia jej głębi, mogą wydać się trochę śmieszne.

Istnieje wiele przesądów miłosnych, znaków wróżebnych, które odwołują się do miłości. Przykładowo, jeśli nie chcesz być samotny, obierz przed wyjściem z domu jabłko tak, aby skórka tworzyła długa wstążkę. Zakręć nią w powietrzu trzy razy, rzuć przez lewe ramię i zobacz, jaką literę utworzyła leżąca na podłodze obierka. Będzie to pierwsza litera z imienia twej potencjalnej miłości. Ta wróżba też jest często stosowana w Andrzejki.

Kiedy zaczynasz randkować, tez możesz zauważyć pewne znaki. Istnieją też i przesądy co nie należy robić na randkach. Na przykład nigdy nie wybieraj się na randkę w piątek, gdyż wg przesądów to nieszczęśliwy dzień na miłość. Nigdy też nie podawaj swemu partnerowi niczego ostrego, ponieważ może to doprowadzić do odcięcia waszej miłości. Jeśli doszło do niezbyt przyjemnej kłótni, zaraz po niej znajdź i weź do ręki guzik z czterema dziurkami, co skutecznie zapobiegnie pojawieniu się kolejnych sprzeczek.

Pragniesz wiedzieć czy Cię kocha? Z pewnością znasz wróżbę polegającą na wyrywaniu kolejnych płatków stokrotki. Powtarza się przy tym „ kocha… nie kocha..”. Pozbawienie kwiatka wszystkich listków, i ostatnie słowo, które wypowiemy będzie prawdą.

Tradycja dotycząca szeroko pojętych związków pełna jest przesądów dotyczących w szczególności stanu małżeńskiego. Każde zachowanie pary, czynność, – począwszy od sposobu zażywania kąpieli, ubierania się, skończywszy na szczegółach miesiąca miodowego- może mieć wpływ na ich dalsze wspólne szczęście.

Czy twoja druga połowa jest wierna? Z tym samym problemem zmagali się nasi przodkowie. Jednym z lekarstw na te domysły był zwyczaj podtrzymywania płonącego w palenisku ognia, aby chronić trwającą miłość i oddanie domowników.

Obecnie staramy się dowiedzieć tego poprzez pytania do wróżki i różnego rodzaju systemów wróżebnych.

Magia Księżyca jest głównie magią miłości. Moc księżycowa wykorzystywana jest we wszystkich rodzajach magii. Zwiększający swą powierzchnię Księżyc symbolizuje wzrastanie, Księżyc w pełni- dopełnienie, wierność i dojrzałość, a zmniejszający się- zamykanie cyklu.

Tradycja ezoteryczna łączy Księżyc z kobiecą intuicją. Aspekt ten, wraz z niezaprzeczalnym romantyzmem jego blasku, czyni Księżyc idealnym składnikiem zaklęć i przesądów dotyczących miłości.

Na przykład, pierwsza randka odbywająca się w czasie przebywania Księżyca do jego pełni, daje większe szanse na to, że związek wypełni szczęście. Pełnia Księżyca w maju umacnia natomiast wierność między partnerami. Czerwcowy Księżyc w pełni potęguje każdy rodzaj magii, a październikowy- pomaga odszukać partnera na całe życie.

Dla osiągnięcia lepszych efektów możesz połączyć oddziaływanie Księżyca z tym, co mówi wyrocznia. Np. aby dowiedzieć się, kiedy poznasz kogoś wyjątkowego lub staniesz na ślubnym kobiercu, trzymaj jedwabną chustę nad taflą wody, mając za plecami blask październikowego Księżyca w pełni.

Jeśli spotkasz swą miłość, nie bagatelizuj znaku Księżyca. Przepowie on kierunek waszej przyjaźni, a także przewidzi najbardziej pozytywne wyzwania, które możesz podjąć z tą osobą.

Jeśli cierpliwe czekanie na znaki czy odczytywanie przeróżnych rytuałów nie leży w twojej naturze, spróbuj wywróżyć teraźniejszość i przyszłość.

Zaklęcia miłosne, erotyczne i przyciągające działają wszystkie na podobnej zasadzie. Czynności symboliczne i fizyczne, wykonywane podczas rytuałów mają operować w taki sposób, by zmienić wibracje emitowane przez osobę będącą celem zaklęcia oraz tego, kto zaklęcie rzuca i dzięki temu lepiej je do siebie dostroić.

Kiedy miłosne zaklęcie zaczyna działać, zmieniają się częstotliwości, na których dana osoba funkcjonowała dotychczas tak, że staje się ona bardziej podatna na odbiór konkretnych przekazów i działań.

Zaklęć miłosnych jest setki a nawet tysiące. Pochodzą z różnych czasookresów i można je odszukać w wielu publikacjach, w Internecie, a szczególnie na stronach internetowych zajmujących się Ezoteryką.