Masoni – Horoskop partnerski
Tybetańskie koraliki wróżebne
11 grudnia 2016
Magia
17 grudnia 2016

Masoni

Cała prawda o Masonach

Masoni swoją historię wywodzą z głębokiej starożytności. Wtajemniczanym w masońskie tajemnice opowiadano legendę o mistrzu murarzu Chiramie, którego król Salomon wynajął do budowy świątyni. Wszyscy robotnicy w tamtych czasach dzielili się na trzy klasy i każda klasa miała swoje tajne znaki i słowa, na podstawie których król wręczył im odpowiednią zapłatę. Trzech, należących do innej niżej klasy, robotników postanowiło podpatrzeć znaki i słowa wyższej klasy, w tym celu uwięzili Chirama i chcieli zmusić go do wyjawienia tajemnicy pod groźbą śmierci. Gdy Chiram odmówił został zabity, a zbrodniarze ukarani.

Rytuał wtajemniczenia na każdy ze stopni stanowił po teatralne odtwarzanie epizodów tej legendy. Komnaty wtajemniczonych lóż masońskich miały czarny wystrój i były zdobione symbolami śmierci. Pod koniec ceremonii wręczano mu znaki godności masońskiej, także symbolizujące narzędzia i atrybuty murarzy i przekazywano mu słowa i umowne znaki, na podstawie których masoni rozpoznają się nawzajem.

Masoni, inaczej znani jako wolnomularze w XVIII wieku zyskali szczególnie duże wpływy i popularność. W 1772 roku ich organizacje, których program był podobny do różokrzyżowców, zaczęły rosnąć w siłę w wielu europejskich państwach.

Masoni od razu i dość szybko wypracowali skomplikowany system wtajemniczeń ( stopni), który składał się od trzech do trzydziestu trzech różnych stopni, którym odpowiadała określona porcja informacji. Ile było stopni , nie wiadomo, jednak wszystkie stopnie w istocie stanowiły gradację trzech najważniejszych – ucznia, towarzysza i mistrza.

Uczeń miął sobie uświadomić swoją ciemną stronę, ułomności i miał nauczyć się pracować, podporządkowywać i milczeć.

Towarzysz miał doskonalić swój umysł, miał się uczyć odczuwania płaszczyzny astralnej i kontemplacji.

Mistrz był już nauczycielem, który uświadomił sobie ideę śmierci i posiada klucz do zrozumienia wszystkich trzech stopni duchowego wzrostu.

Symbole masonów

Symbole masonów były bardzo proste- kątownik, cyrkiel, fartuch i łopatka. Płomienna gwiazda i otwarta księga, Słowo „ brat” ( członek loży) było oznaczone na piśmie trzema kropkami. Na banknocie jednodolarowym jest przedstawiony symbol masoński- piramida z „okiem bożym” u góry i gwiazdą Dawida w postaci dwóch nałożonych na siebie tetraktyd. Wszyscy prezydencji, których wizerunki są przedstawione na banknotach byli masonami.

Historia masonów

Pierwsze organizacje masonów, które stawiały sobie za cel budowę świątyni duszy ludzkiej, są znane już od XVII wieku. Masoni zaczęli szybko nadawać duże znaczenie celom politycznym,. Ich ezoteryczny punkt widzenia zszedł na dalsze miejsce, przez politykę i chęć wywierania wpływów na organy państwa. Nadmierne upolitycznienie ruchu masońskiego zmusiło niektórych zwolenników czysto duchowych ćwiczeń do rozstania z zakonem.

Kolejne ożywienie działalności masonów miało miejsce w drugiej połowie XIX wieku. Cały system II Republiki Francuskiej ( 1870- 1932) został przesiąknięty przez członków tajnego stowarzyszenia. Po 1917 roku aktywna działalność lóż masońskich i oni sami przenieśli się z Rosji do Francji. W Rosji, około 50 procent masonów zostało zlikwidowanych przez Lenina, w czasie pierwszych lat po rewolucji.

Przed II wojną światową masoni rzeczywiści zajmowali kluczowe stanowiska w wielu krajach i byli poddawani krytyce zarówno przez prawą jak i lewą stronę sceny politycznej. W czasie II wojny światowej w samych Niemczech i w krajach okupowanych naziści rozprawili się z masonami w ten sam sposób, jak z Żydami i komunistami- rozstrzeliwano ich setkami i tysiącami wysyłano do obozów koncentracyjnych.

Po wojnie w jakimś stopniu zdołali oni odbudować swoje organizacje, ale świat był już wtedy inny. Po latach 90 XX wieku w Rosji powstało około 20 lóż masońskich. Nie mają jednak oni jakiś w większych wpływów, mimo iż od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o teoriach spiskowych masonów, którzy rzekomo rządzą światem.