Medytacja – Horoskop partnerski
Ufologia
17 września 2017
Miłość w przepowiadaniu przyszłości
17 listopada 2017

Medytacja

Siła medytacji

Zdolności parapsychiczne można postrzegać jako dar od Boga. Zwiększona wrażliwość na to co niewidzialne stanowi rezultat silnie rozbudzonej intuicji. Aby rozbudzić w nas intuicję musimy wprowadzić się w stan głębokiego odprężenia, a także wyzwolić nasze ciało, umysł i duszę. Medytacja jest jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia tego stanu.

W wielu starożytnych religiach i wielu kulturach istniały techniki medytacyjne. Dziś posiadamy dostęp do wielu technik z których możemy skorzystać. Najważniejsze by odkryć metodę, która przynosi rezultaty. Należy regularnie ją praktykować by wydobyć z siebie schemat medytacji. Jednocześnie rozwiniesz swoją świadomość intuicyjną i wrażliwość.

Medytacja to jedna z własności naszej świadomości, którą uaktywniamy. Medytacja podnosi nasz poziom świadomości. Każdemu działaniu można nadać wymiar medytacji, np. gdy spacerujemy, gdy śpiewamy gdy ćwiczymy jogę, itp. Tego rodzaju techniki medytacyjne są użyteczne zwłaszcza, gdy doświadczysz szczególnie intensywnego stresu. Techniki te pomogą Ci wypalić twe zewnętrzne warstwy energetyczne i przywrócić Twój kontakt z wewnętrznym Ja.

Medytacja umożliwia nam eksploracje głębszych poziomów naszego istnienia. Poprzez głębsze dosiania naszego istnienia możemy doświadczyć więzi z Wszechświatem. Im głębiej uda nam się zejść w głąb naszej jaźni, tym potężniejsze będą nasze doświadczenia ukrytych domen i kosmicznej jedności.

Do aktywnych technik medytacyjnych można zaliczyć taniec, spacerowanie, joga i czynności wykorzystywane świadomie. Pasywna medytacja opiera się zazwyczaj na siedzeniu lub leżeniu w wygodnej pozycji i pozbywaniu się zbędnych napięć które występują w ciele i umyśle co osiągalne jest poprzez skoncentrowaniu się na oddychaniu.

W praktyce medytacyjnej zawsze należy kierować się 3 zasadami. Pierwsza zasada jest spokój. Człowiek wchodzi wtedy w odmienny stan świadomości, gdzie materialne rzeczy oddalają się od Ciebie.

Cisza to druga zasada, która powinna być spełniona by wejść w odmienny poziom świadomości. Trzecim elementem jest wrażliwość. Należy słuchać, oglądać i doświadczać wszystkich obrazów, dźwięków zjawisk, które pojawiają się w twojej świadomości. Medytacja stanowi rodzaj wędrówki do wewnątrz nas samych.