Ufologia – Horoskop partnerski
Lunatykowanie
17 września 2017
Medytacja
17 października 2017

Ufologia

Ufologia jest to nauka o przybywających na Ziemię, niezidentyfikowanych obiektów latających, rzekomo kierowanych pośrednio lub bezpośrednio przez kosmitów. Niektórzy nazywają to nową religią. Z tego, że nazywa się urologię nową religią, nie wynika, że się wyklucza możliwość istnienia pozaziemskich cywilizacji. Hipoteza o istnieniu w świecie innych istot rozumnych nie jest okultystycznym wymysłem. Wszelkie zjawiska, które się traktuje jako dowody prawdziwości tej hipotezy, dają się wyjaśnić prościej i bardziej wiarygodnie.

Niezidentyfikowane obiekty latające niewątpliwie istnieją, nie wszystko jednak, co porusza się w przestrzeni, jest od razu przez wszystkich rozpoznawane. Ufologowie jednak uważają je często za pojazdy pochodzące z obcych cywilizacji, obecnych nie tylko w tym sensie, ze nam nie znanych, ale w takim znaczeniu, że zupełnie od naszej cywilizacji różnych, wyposażonych w wielkie możliwości.

Niektórzy ufologowie twierdzą, że śladów kosmitów na naszej planecie jest dostatecznie dużo,

Najbardziej znanym zwolennikiem i propagatorem tezy o najeździe kosmitów na Ziemię jest Erach von Daeniken. Jest również wiele zrzeszeń urologicznych jak np. Towarzystwo Starożytnej Astronautyki. Spotkania ich odbywają się regularnie, mając swoje wydawnictwa. Nawet we Francji powołano rządowy Ośrodek Badań Kosmicznych, powołując specjalną komórkę do badań nad UFO.

Największe zainteresowanie niezidentyfikowanymi obiektami latającymi rozpoczęło się w 50 latach XX wieku w Stanach Zjednoczonych. 24 czerwca 1947 roku, amerykański rolnik Kenneth Arnold zauważył 9 kosmicznych obiektów i opowiedział o tym jednemu z reporterów .W Nowym Meksyku w Roswell, podobno istnieją dowody na to że jeden ze statków kosmicznych rozbił się. Roswell od tej pory jest znane jako jedno z miejsc, szczególnie odwiedzanych przez fanatyków.

W Stanach Zjednoczonych istnieje tzw. Strefa 51, która wg wielu jest jednostką badawczą rządu USA badającą zjawiska ufologiczne.

Przez wiele lat udokumentowano setki tysięcy dokumentów, pozwalających stwierdzić na to że notorycznie nasza Ziemię odwiedzają istoty pozaziemskie. Prawie każde Państwo ma swoja jednostkę zajmującą się badaniami zjawisk na niebie. Dużą część z nich jest wytłumaczalna, ale nie wszystko.

Urologowie widzą dowody na istnienie istot pozaziemskich wieki temu. Jednym z głównych dowody ma być kompleks świątyń z I do III wieku naszej ery w Bealbek w Syrii. Jest to 9 ogromnych bloków wapiennych, tworzących podstawę świątyni Jowisza. Bloki te maja tak duży ciężar i tak dokładnie przylegają do siebie, że wg badaczy musiały zostać ustawione przez kosmitów.

Piramidy egipskie i amerykańskie to dalsze tego rodzaju dowody. Jako podobny argument służą kilkudziesięciometrowe rysunku na peruwiańskiej pustyni Nazwa u wybrzeża Pacyfiku, sporządzone około 15 tysięcy lat temu, nie do ogarnięcia wzrokiem z ziemi, a widoczne tylko z lotu ptaka.

Ilość artykułów i książek na temat Ufologii jest przeogromna. W ufologię zaangażowane są czasem duże autorytety naukowe i spore fundusze.