Voodoo – Horoskop partnerski
Czarny kot i jego historia
21 października 0201
Wielka Magia Miłosna
12 czerwca 2016

Voodoo

Magia- Vudu ( voodoo)

Użycie figurek z ludzkich kształtach w celu sprowadzenia niepowodzeń, czy nawet zadawania śmierci na odległość, to znane bardzo stare obrzędy, które z czasem przejęły ludy czarnej rasy. Wyznawcy Vudu bo tak się o nich mówi, są czarownikami, którzy wykorzystując nieczyste moce niszczą dany porządek świata.

Te zwykle niezdarnie zrobione kukły, służą również do osiągania szlachetnych celów, ale niestety do magicznych praktyk vudu przylepiona została zła reputacja.

Niemniej zasłużoną straszliwa sławą cieszą się wangi, sprowadzające nieszczęścia i śmierć, co nie jest wymysłem, ale także przerażającą, choć do końca niezrozumiałą prawdą.

Adepci magii, którzy znają się na magii, potrafią osiągnąć zadziwiające rezultaty, które nie znajdują rozumowego logicznego wyjaśnienia. Efektywność obrzędu przeniesienia złej myśli maga na wangę, staje się dzień po dniu coraz bardziej potężniejsza bronią niszczycielskich praktyk czarnej magii.

Wanga jest tylko przekaźnikiem złoczynnych myśli czarownika lub maga, dzięki którym osiąga on wiadomy cel. Aby wangi działały skutecznie, czarownik powinien je przygotować. Należy je robić w jakiejś części z przedmiotów osoby, na która chcemy rzucić klątwę. Wnętrze figurki najlepiej wypełnić słomą albo watą, dobrze ją ubić i zmierzać z substancjami naturalnym, takimi jak włosy, paznokcie. Wszystko to podobno zawiera dobry materiał wibracyjny i służy prześladowaniu wybranej osoby.

Niektórzy czarownicy w ofierze dodatkowo składają jakieś stworzenie i świeżą krwią nasączają wangę. Kiedy nadzienie kukły będzie gotowe , należy ja zszyć białą nicią.

Najmocniej obrzędy vudu zakorzeniły się w Ameryce południowej oraz północnej. Można bez problemu kupić laleczki vudu wraz z instrukcją obsługi. O wiele skuteczniejsze są jednak wangi stworzone przez prawdziwego czarownika. Adept koncentruje się na takiej laleczce, która reprezentuje osobę, której zamierza zaszkodzić. Po tej kontemplacji może przystąpić do wbijania szpilek, igieł, czy małych gwoździ.

Ofiara będzie odczuwała ból dokładnie tak, gdzie igły zostały wbite w kukiełkę. Innym sposobem mniej znanym jest powolne uciskanie i owijanie szyi wangi czarną nicią wypruwaną ze snującej się tkaniny. Działanie to ma powodować uduszenie się danej osoby. Szczególnie na Haiti, Wyspach Karaibskich, Karaibskich Brazylii i południowych stanach Ameryki, praktyki vudu są powszechne.

Z czasem w czarnej Afryce vudu też wróciło do łask. Nawet w Wielkiej Brytanii ta forma magii jest znana.

Na Karaibach stosuje się jeszcze inną formę czarostwo zwanym „ złym urokiem czarnego koguta”. Polega ono na wyrwaniu czarnego pióra czarnemu kogutowi i zrobienie z nich wangę. Należy pióro owinąć czarną bawełnianą nitką, żeby się nie rozsypała. Zapala się czarną świece o zachodzie słońca i pali się ją tak każdego wieczoru przez siedem dni. A jak będzie się paliła, należy rozwijać ją po trochu, powolutku czarną nitkę i wypowiadać po cichu imię osoby. A jak już siedem razy tak zrobisz, to rozwiń cała nitkę, niech się pióra rozlecą i niech świeca się do końca wypali.

Tworzy się również wangi na pożyteczny uczynek. Np. można leczyć ludzi poprzez te praktyki albo uzdrowić osobę kochaną.

Wielka Czarna Magia nie ma zobowiązań wobec afrykańskich technik służących zgubnym celom za pośrednictwem zloczynnej magii tkwiącej w ludzkich figurkach. Osoby słabe psychiczne czy takie które pragną mieć spokojne szczęśliwe, życie, powinny unikać praktyk vudu, gdyż każde krzywdzenie człowieka, powoduje iż z czasem dostajemy z nawiązką to co uczyniliśmy drugiej osoby.