Wielka Magia Miłosna – Horoskop partnerski
Voodoo
13 października 2013
Biała Magia
11 września 2016

Wielka Magia Miłosna

Od zarania dziejów miłość, erotyzm, bliskość drugiej osoby były dziedzinami poddanymi wnikliwym studiom oraz praktykom magicznym. Pomocna miłości i erotyce magia została w naszych czasach, jak wszystko, zaktualizowana i trochę zmodyfikowana, choć nie zrezygnowała z najstarszych obrzędów i praktyk.

Istnieje wiele czarnych ksiąg magii miłosnej i erotycznej. Warto wspomnieć o miłosnej magii starożytnych Egipcjan. Archeologów i lingwistów zdumiewała ogromna ilość recept na flirty miłosne i mnóstwo zaklęć zapisanych na papirusach i pergaminach. W tych skomplikowanych zaklęciach znajdujemy imiona Ozyrys, Horusa, Mirty i innych bóstw egipskich.

Najczęściej stosowanym obrzędem magicznym w celu zapewnienia miłości w starożytnym Egipcie, było zakopanie przed jej progiem specjalnych tabliczek z brązu z wyrytymi na nich scenami aktów erotycznych. Podobnie starożytni Grecy, rzymianie, Persowie, Arabowie, Chińczycy, Indianie, Chaldejczycy, Asyryjczycy powszechnie używali flirtów i wszelkiego rodzaju preparatów, aby osiągnąć korzyści miłosne.

W starym traktacie Pactum istnieje zaklęcie miłosne, które zaleca zdobycie włosa osoby, która się kocha. następnie należy zrobić na niej trzy węzły i mówić do pierwszego – Astaroth- musisz mnie kochać, do drugiego- Scheda- musisz mnie kochać, do trzeciego- ty będziesz mój ( moja), bo tego chcą Astaroth i Ssheva.

Następnie wyrywamy swojego włosa i splatamy z włosem ukochanego. Okręć splecionymi włosami przegub lewej ręki i atak noś i jeszcze, jak będziesz mógł dotknąć ta ręką, rękę osoby ukochanej, będzie niedługo Twój/ Twoja.

Użycie talizmanów miłosnych ma charakter uniwersalny, różnią się one tylko formą, co wiąże się z określonymi wierzeniami i tradycją.

Można przedstawić tutaj wierzenia indyjskie, które przedstawiają talizmany znane również i dziś w niezmienionej formie. Używa się najdziwniejszych przedmiotów, jakie tylko może wymleć człowiek, choćby słynnego linghamu, czyli organu męskiego, amulet można zrobić z gliny kości słoniowej, srebra lub złota.

Np. ludzie Czarnej Afryki mają swój gris- gris, które chętnie przejęły vudu i makumbe w tamtych rejonach. Chińczycy natomiast noszą przy sobie kawałki tkaniny z wypisanymi imionami bóstw opiekujących się miłością.

Muzułmanie natomiast nie rozstają się z kartą wyrwaną z Koranu, żydzi ufają pergaminowi z wypisanym przedostatnim z dziesięciu stosowanych w kabalistyce imieniem boskim.

W Europie najbardziej popularne talizmany mają wiele do czynienia ze znakami zodiaku, i wpływami astrologicznymi.

Królem talizmanów miłosnych jest prawdziwy talizman miłosny, któremu wszystkie inne zawdzięczają swa nazwę. Za skuteczność twego wielkiego talizmanu ręczyli cieszący się najwyższym prestiżem uczeni naukach tajemnych.

Taki talizman można zrobić samemu.

Przepis – w piątek w ciepłe dni, kiedy słońce pojawi się na horyzoncie, w dziewiczego pergaminu wytnij koło o średnicy 45 milimetrów. Na drugiej stronie talizmanu narysuj cztery koła i napisz w nich zwykłym czarnym długopisem słowa – enam+ binah + sator + arepo+ tent+ opera + rotas + hod + kether + chokmar + tedulah + teburha + tipherst + jesod + sardach + io + netzha.

W środku talizmanu napisz czerwonym długopisem imię Schevy. Na rewersie tego talizmanu miłości narysować należy tylko jedno koło i wypisz na jego obwodzie imiona Wenus, które są- aha + aghiel + kedermel + bne + seraphim.

Wewnątrz koła zakreśl dwie linie równoległe, starając się zmieścić pomiędzy nimi imię osoby kochanej, a w części górnej i dolnej narysuj znaki astrologiczne jej przynależne. Kiedy już wszystko będzie zrobione jak należy, włóż talizman do zielonego woreczka i wzmocnij go kawałkiem kamienia magnetycznego.

W magii erotycznej ogromnie ważnym czynnikiem jest krew i choć wielcy magowie i adepci wzbraniali się jej używać ze względu na grożące niebezpieczeństwa. Krew stanowił o powodzeniu obrzędów, szczególnie gdy pracowano, aby uzyskać gotowość miłosną.

Badacze historii magii skłonni są przypuszczać, ze właśnie tutaj, w magii miłosnej, tkwią korzenie późniejszego wampiryzmu. |Ludy prymitywne, jak i wysoko rozwinięte kultury, do swych praktyk magicznych, rytuałów, żądały krwi.

Krew menstruacyjna także była częścią magii miłosnej. Gdy kobieta miała menstruację, wystarczy by mężczyzna patrzył się jej głęboko w oczy a będzie jej niewolnikiem do końca. Wierzył w to Pliniusz, Nostradamus. Ten stary przesąd był radą Pytii – „Kiedy ciało twoje nieczyste będzie, spójrz a zwyciężysz”