Baran znak zodiaku – Horoskop partnerski

Baran znak zodiaku

Baran ma niewątliwie w sobie coś pierwotnego, z czasów gdy walka o byt była warunkiem egzystencji, dlatego też znak ten jest bojowy, zadaje często błyskawiczne ciosy, jest niecierpliwy, nie znosi na nikogo i na nic czekać. Charakteryzuje go największa aktywność i ruchliwość ze wszystkich znaków Zodiaku, uwielbia ryzyko, żyje dniem dzisiejszym, a szczodrość Baranów w stosunku do ukochanych osób jest ogólnie znana. Na takie cechy ma znaczny wpływ przyjazna Baranowi planeta Mars, jakże tajemnicza i piękna.

Baran 21 marzec - 20 kwiecień, należy do grupy znaków z żywiołu ognia, które cechuje niezwykła dynamika w każdym działaniu i postępowaniu, począwszy od porannego wstawania, aż do realizacji wielkich przedsięwzięć, przez całą dobę Baranowi towarzyszy pobudzenie, nawet w nocy nie śpi spokojnie, zmienia pozycję snu nawet kilkadziesiąt razy, często też ich język bywa bardzo szokujący a sposób wyrażania opinii niekonwencjonalny. Barany są jednak bardzo lubianymi ludźmi, uwielbiają zabawy, spotkania towarzyskie, choć nie lubią być w cieniu, zapomniane przez biesiadników.

Do wielkich uniesień miłosnych, wielogodzinnych wyznań i kultywowaniu własnej miłości Barany się nie nadają, woli zdobyć swój obiekt uczuć, a miłością rozkoszować się w bardziej namacalny sposób bez zbędnych wyznań, mimo tego miłość ta jest szczera i silna, charakteryzująca się oddaniem i wiernością.

Wszystkie porachunki i kłótnie załatwia od razu, lubi jasne i konkretne sytuacje, nawet jeśli wybuchnie olbrzymi spór, Baran to sprzeczce na drugi dzień o niej zapomina, po wcześniejszym wyjaśnieniu konfliktu, przy którym, niekiedy może nawet dojść do rękoczynów, w końcu mamy do czynienia z baranem, na ogół łagodnym, ale chwilami agresywnym.

Szybkość podejmowania decyzji, pewność siebie i męski sposób bycia powoduje, że otoczenie chętnie widzi w Baranie przywódcę, choć on sam woli pozostać na uboczu i stamtąd kierować planami lub ludźmi, dlatego też osoby obojga płci spod tego znaku są najbardziej "męskie" w postępowaniu spośród wszystkich gwiazdozbiorów.

Niestety, są bariery, których większość Baranów nie potrafi pokonać, dotyczy to zadań wymagających delikatności, taktu, szczególnej skrupulatności i dyplomatycznych uzdolnień - tych cech brakuje temu męskiemu znakowi.

Jeśli Baranek znajdzie się w poważnych tarapatach psychicznych,  dopadnie go " dół egzystencji", bądź inne przykre problemy związane z utratą kogoś bliskiego czy nie akceptacją społeczeństwa, bywa zazwyczaj gruboskórny, zamyka się w sobie i agresją odpowiada innym, jest głośny, wulgarny, niemiły i  niekiedy te przeżycia tłumi w sobie do końca życia, choć jak wiadomo, zapomina szybko.

Decyzje Barana są podejmowane w błyskawicznym tempie, często bez zastanowienia, ale zazwyczaj są trafne i celne, owocujące później w powodzenia w życiu zawodowym. Rzadko bywa fałszywy, nie jest komediantem, za to dozgonnym i ofiarnym przyjacielem, zaufanych osób ma niewiele, ale za to sprawdzonych, często towarzyszących mu od dzieciństwa, broni także zawsze swojej rodziny, choć jeśli dozna od niej krzywdy, może już nie być taki lojalny, choć pozostaje uprzejmy i wierny więzom krwi.

Płeć piękna urodzona pod tym znakiem zdecydowanie nie gustuje w życiowych nieudacznikach, o skomplikowanych osobowościach, rozterkach, jej ideałem jest typowy, prawdziwy i mocny mężczyzna, konkretny i zdecydowany o ognistym i szalonym temperamencie, również objawiającym się w sferach intymnych.

Kobiety Barany konsekwentnie kierują swoim życiem emocjonalnym, nie daje się ponieść namiętności zbyt szybki i mimo, iż kocha mocno i żarliwie, robi to w skrytości serca, nie ukazując swych uczuć. Dlatego też niełatwo znajduje godnego kandydata, mimo iż nie brakuje jej powodzenia, ale swą cierpliwością i zaradnością w końcu znajduje ukochanego i wtedy jest cała jego.

Doskonale odnajduje się w sferze zawodowej, lubi pracować wśród mężczyzn, wybiera często też kierunki nauki typowo męskie, jest dobry, choć wymagającym szefem, jest lubiana, lubi zabawy i spotkania towarzyskie.

Trudno jest sobie ją wyobrazić jako skromną, potulną pensjonarkę, uwielbia wyprawy, wycieczki, a w zaciszu domowym też nie pozostaje bierna, ciągle coś robi, zmienia, doskonale radzi sobie z remontami i drobnymi pracami naprawczymi, choć jest czułą, kochającą, aczkolwiek wymagającą matką, a dla męża kochanką, za to odwdzięcza mu się tygrysim temperamentem w alkowie.

Często Panie Barany już w wieku przedszkolnym nawiązują więzi z rówieśnikami płci odmiennej, nie bawią się lalkami, faworyzują kuzynów, dziadków i oczywiście ojców. W późniejszym wieku również gustują w kolegach, niż w koleżankach, lubią grać w piłkę, pływać, często wybierają naukę w szkołach sportowych, częściej bywają humanistami, uwielbiają naturę, przyrodę i zwierzęta.

Mężczyźni urodzeni pod tym znakiem są często niecierpliwi, brak im opanowania, mają wybujałe ego, ich gwałtowne reakcje często wprawiają bliskich w zadziwienie, ale nie należy się tym przejmować, do Baranów należy podchodzić łagodnie i z czułością, wtedy się uspokoją i pokażą swą łagodną stronę.

Panowie Barany lubią ład i porządek w domu jak i w pracy, choć sami są bałaganiarzami. Są ambitni i sumienni, lubią robić niespodzianki, zarówno w pracy jak i w domu, może zorganizować nagłą imprezkę, zaprosić gości lub kupić bilety do kina na dzień wielkiej uroczystości rodzinnej, ale taka jest spontaniczność tego znaku, więc należy go polubić i przyzwyczaić się do zbuntowanej i nieobliczanej natury Barana.

Wbrew pozorom, Barany płci brzydszej uwielbiają okazywanie im miłości, czułości, a w sprawach intymnych rozkoszują się namiętnymi pieszczotami partnerki, niekiedy bardziej niż samą kulminacją zbliżenia.

Jest na ogól wiernym partnerem, ale nie da się go utrzymać w domu, uwielbia spotkania towarzyskie, często w gronie kobiet, gdzie lubi być adorowany przez nie, choć rzadko dopuszcza się zdrady. Potrzebuje wyrozumiałej i kochającej partnerki, która niekiedy stanowczym słowem przywróci go na ziemię, jednak zaborczej i agresywnej kobiecie nie uda się zatrzymać Barana przy sobie!

Osoby spod tego znaku w pierwszej kolejności powinny szukać partnerów w przyjaźni i miłości wśród znaków szczególnie życzliwych, jak Strzelec, Bliźnięta i Wodnik, co wcale nie oznacza, że ktoś zupełnie inny nie będzie towarzyszem życia.

Baranom, zgodnie z ich naturą dobrze sprzyja i komponuje się kolor czerwony, dodatki w tym kolorze w ich pokoju dobrze wpłyną na samopoczucie, kobietom uroku dodadzą czerwone torebki, pomadki, szaliki , buty, a mężczyznom zdecydowanie lepiej poprowadzi się auto w tym kolorze. Przyjazne dni tygodnia to: środa, piątek i sobota( ah te imprezki!), planeta Barana to zdecydowanie Mars, liczby to: 1, 4, 9.

Kamienie szlachetne dla tego znaku: rubiny, ametysty i granaty, warto pokusić się o taki kamyk w pokoju, torebce lub samochodzie, na pewno przyniesie szczęście i ukoi nerwy w kryzysowych sytuacjach, niekiedy wzięcie tego kamyka w dłoń, mocnym ściśnięciem, załagodzi wrzący wybuch gniewu Barana.

Mocny punkt Barana to energia, słaby to porywczość i niemożność opanowania złości. Znak ten ma temperament ognisty, ale charakter niestety choleryczny.

Sławni ludzie urodzeni w znaku Barana:
Marlon Brando - wybitny aktor filmowy, 3.04.1924 r.
Giacomo Casanowa  - awanturnik, uwodziciel, namiętny kochanek, poszukujący prawdziwej miłości, 2.04.1725 r.
Gabriela Zapolska - powieściopisarka, 30.03.1857 r.
Claudia Cardinale - aktorka filmowa, 15.04.1939 r.
Leonardo da Vinci - wybitny przedstawiciel Renesansu, 15.04.1452 r.
Charlie Chaplin - niezapomniany aktor filmowy, 16.04.1889 r.

Patrząc na te nazwiska można wyciągnąć wniosek, że Barany to wybitni ludzie, uparcie dążący do celu, ambitni, cierpliwi, choć niejednokrotnie pogubieni w życiu, z wieloma problemami, rozterkami duszy, podwójną osobowością, ciągle szukający odpowiedniego partnera życiowego, ale wytrwali i pracowici, niekiedy jednak trudni do współżycia w życiu zawodowym i prywatnym. Rubiny w najpiękniejszym odcieniu mocnej czerwieni to idealny kamień dla Barana, doskonale synchronizuje się z jego temperamentem, zdobi płeć piękną i uspokaja w momentach wzburzenia.