Bliźnięta znak zodiaku – Horoskop partnerski

Bliźnięta znak zodiaku

Znak męski, powietrzny i zmienny. Włada nim Merkury, który obdarza go bystrością i obrotnością w każdym społeczeństwie, dzięki niezwykłej elastyczności energicznych Bliźniąt. Cechują go zdolności i zamiłowania intelektualne, wrażliwość, doskonałe poczucie humoru, ale niekiedy nagła zmienność nastroju i drażliwość, co może powodować konflikty z najbliższymi.

Przyjazne znaki Bliźniąt to:  Baran, Lew, Waga i wodnik.
Szczęśliwe liczby: 3 i 5, przyjaznym kolorem jest ciemna czerwień a kwiatem tulipany.
Kamienie dla Bliźniąt przynoszące szczęście to: beryl, diament, szafir i opal.
Znak powietrzny, pozostający pod silnym wpływem Merkurego. Bliźnięta symbolizują dwoistość osobowości. Główne cechy to umiejętność porozumienia się i działania pod wpływem impulsu.

Ze względu na ścisłe związki z natura symbol Bliźniąt przedstawiono pierwotnie w formie dwóch roślin. Później uproszczono go, wprowadzając rzymską cyfrę II. Kobiety urodzone pod tym znakiem są miłe, prostolinijne, bardzo zalotne. Cechuje je wysoki intelekt i posiadają wiele dobrych zalet. W małżeństwie na ogół są wierne.

Mężczyźni urodzeni pod znakiem Bliźniąt są miłej powierzchowności i dobrego serca. Są obdarzeni bystrym rozumem, są roztropni, wspaniałomyślni, skłonni do podejrzliwości, uprzejmi, czasami przebiegli. W małżeństwie dobrzy i przykładni mężowie, jeśli znajdą towarzyszkę życia o bardzo wysokim intelekcie.

Najlepsze związki z Bykiem i Wag. Bliźnięta są nowatorami. Nudzi ich wszystko co stałe, nie ulegające zmianie, mało postępowe. Zmieniają zapatrywania, oraz bardzo często zawody. Wielu Bliźniaków zmienia dziedzinę pracy kilka razy w życiu. Pracują najchętniej w zawodzie intelektualnym, gdzie można powalczyć i działać pismem i mową. Bliźniak nie jest raczej typem wydajnego pracownika. Jego dziedzina , to rola posłańca, pośrednika, przekaziciela wiadomości. Bliźniak nadaje się więc na przedstawiciela handlowego czy adwokata. Aktywny Bliźniak potrafi zarobić, lecz pieniądze się go nie trzymają. Na posiadaniu majątku czy większych dóbr doczesnych zbytnio mu nie zależy.