Byk znak zodiaku – Horoskop partnerski

Byk znak zodiaku

Urodzeni pod tym znakiem za główny cel życia uważają zdobywanie, posiadanie i chęć zachowania bezpieczeństwa. Tak jak zwierzęce byczki, te też są zazwyczaj powolne, dokładne i bardzo precyzyjne, choć w chwilach zdenerwowania i momentach grozy potrafią być bardzo niebezpieczne i atakują, słownie lub fizycznie.

Zdaniem Byka świat istnieje po to, by brać zeń wszystko co najlepsze i wykorzystać przyjemne strony życia. Byki uwielbiają "bywać" w popularnych miejscach, oglądać najnowsze premiery kinowe, posiadać najmodniejsze ubiory i sprzęty. Byk lubi być na topie i otaczać się modnymi ludźmi z towarzystwa.

Ideałem Byka jest harmonijne współżycie, w środowisku domowym i zawodowym, uwielbiają też harmonię sprzętów domowych, którą pielęgnują niemal codziennie, dbając o porządek na półach i garderobach.

Mają szczególnie silne rozwinięte uczucia rodzinne i je stawiają na pierwszym miejscu. Są dobrymi rodzicami a dobro ukochanych i ciepło rodzinnego ogniska są dla nich priorytetem.

Ziarenkiem prawdy jest fakt, że Byki mają  skłonności egoistyczne, dążą bowiem do zabezpieczenia materialnego siebie i najbliższych, aby móc odłożone pieniądze wydać na luksusowe wojaże czy sprzęty. Niestety często jako zamożny przyjaciel, Byk może odmówić pożyczki, choć minimalnej kwoty, ale radą i wsparciem służy o każdej porze dnia i nocy.

Byki są wielkimi znawcami kuchni, uwielbiają dobrze zjeść i zazwyczaj świetnie gotują, mają również dobry gust, wyrobiony smak, wyczucie, takt i wiedzą jak się zachować w odpowiednich sytuacjach, często są powściągliwi w wyrażaniu opinii w obawie przed popełnieniem gafy towarzyskiej.

Nie lubią krzykliwych osób, o cholerycznym i szalonym temperamencie, narzucających swoje zdanie i zachowanie. Takich ludzi Byk omija z daleka i eliminuje ze swojego otoczenia, zawodowego i towarzyskiego.

Lubi także spokojne, tonowane kolory, pastele, szarości, brązy, uwielbiają tańczyć i chętnie uczestniczą w modnych imprezach tanecznych lub biorą lekcje tańca. Otaczający ich świat i ludzi oceniają pod kątem trzeźwej kalkulacji, dlatego też nie można liczyć na ich całkowicie czyste i bezinteresowne przyjaźnie. Cenią ludzi oryginalnych i przedsiębiorczych, pracowitych i zamożnych, o podobnym spokojnym usposobieniu z inicjatywą twórczą.

Byki nade wszystko cenią sobie ład  porządek, nie lubią gdy na ich drodze pojawiają się problemy, zawodowe czy rodzinne, wtedy popadają w rozbicie wewnętrzne, nadmiar trosk prowadzi często do załamania, a choroby najbliższych spędzają sen z powiek Byków, nienawidzą stanu gdy w ich życiu pojawiają się schody, które są zbyt trudne do przejścia dla zorganizowanych byków.

W miłości jest często bardzo zachłanny i chorobliwie zazdrosny, choć szuka odpowiedniego partnera przez długi czas, cierpliwie oczekując lub testując kandydatów, gdy pokocha wymaga całkowitej lojalności i oddania. Potrafi być zazdrosny o członków najbliższej rodziny ukochanej osoby, gdy ta spędza z nimi zbyt dużo czasu. Byki pragną stabilnych I poukładanych związków, czystych relacji partnerskich, gdzie razem oznacza zawsze i wszędzie, bez względu na okoliczności.

Kobiety urodzone pod znakiem Byka są wielkimi materialistkami, a wybranka testują długa i skrupulatnie, zanim będą jego na zawsze. Są bardzo przewrotne, posługują się kobiecym aktorstwem, aby zdobyć wybranka, a gdy ten nie spełni ich oczekiwań, po aktorsku i po cichu pożegnają się z nim. Nie lubią czuć się winne i zawsze sprawiają wrażenie pokrzywdzonych przez partnera, pozwalając mu uwierzyć iż to on ją skrzywdził, nawet w sytuacji gdyby dopuściła się zdrady, wmówiłaby mu, że to przez jego zaniedbanie i brak uczucia.

Panie Byczki są zazwyczaj urocze, ponętne, mają zaokrąglone kształty, tam gdzie jest to potrzebne, wydatne usta i piersi, zdrową cerę i mocne zęby. Niestety ich zainteresowania intelektualne nie są najwyższego lotu, dlatego nie stawiają edukacji na pierwszym miejscu, ważniejsze dla nich jest zdobycie dobrej pozycji społecznej, materialnej, statusu zawodowego i odpowiedniego męża, o czym myślą już od dzieciństwa. Dlatego tak często zmieniają partnerów i wikłają się w różne związki, niekiedy tylko ze względu na ciekawość lub oferowane przez danego partnera rozrywki. Jako żony i matki są doskonałe i choć mają tendencję do wielu flirtów, to w zaprzysiężonym związku są wytrwałe, kochające i wierne.

Kobiety i dziewczęta Byczki uwielbiają porządek w swoich pomieszczeniach, często otaczają się zbyt dużą ilością przedmiotów, które zwabiły ich wzrok w sklepie, to wszystkie one mają swoje miejsce na półach, są starannie odkurzane i poukładane.

Płyty i ubrania są zawsze na swoim miejscu, układane często kolorami, bądź znakowane, przyprawy kuchenne opisane i na osobnej półce, kosmetyki w odpowiednich pudełkach, a śmieci zawsze wyniesione. Tego samego Byczkówny oczekują od mężczyzn - systematyczności, punktualności, porządku, pracowitości i spełniania swoich obowiązków, również w sferze intymnej, która jest niezwykle ważna dla kobiet spod tego znaku.

Od swego partnera wymagają ciągłej gotowości i ulepszania tej sfery życia, co wcale nie oznacza, że same są bierne, wprost przeciwnie, uwielbiają różnorodne nowinki w alkowie, same je często wprowadzając i testując z partnerem. Są doskonałymi i oddanymi kochankami, dopóki nie obrażą się na partnera, wtedy to sypialnia może być przed nim zamknięta na wiele tygodni, dopóki tony kwiatów, perfum i ekskluzywnych drobiazgów nie stopi lodu kobiety Byka.