Lew znak zodiaku – Horoskop partnerski

Lew znak zodiaku

Osoby urodzone pod tym znakiem mają z pewnością coś z królewskiej dumy, lubią być podziwiane, wysłuchiwane i często oklaskiwane w iście królewskim stylu. Mimo swego walecznego i władczego rodowodu nie jest wiecznym wojownikiem, jest Lew odważny, bezpośredni i potrafi wypowiedzieć swoje zdanie bez względu na to, czy sprawi tym komuś krzywdę lub zrani swoją opinią.

Uwielbia życie w dostojeństwie, prestiżu, cieple i otaczać się pięknymi rzeczami, jak na króla przystało. Jest uczuciowy, wrażliwy na piękno, cechuje go wielkie marzycielstwo, co idzie często w parze ze słomianym zapałem, choć o lenistwo i bierność nie można oskarżyć Lwa. Niestety często podejmuje wyzwania zbyt trudne dla niego, przewyższające jego fizyczne możliwości, ale wszystko to robi z pasją i zawsze oczekuje za to wielkich braw i pochwał od otoczenia.

Osobowość Lwów jest tak ciekawa i charyzmatyczna, że mają one już od dzieciństwa ogromny wpływ na innych, potrafiąc narzucić im swoją wolę, w podstępny i przyjacielski sposób.

Uwielbiają różnorakie spotkania towarzyskie, kiedy zbyt długo pozostaje w stagnacji domowej, staje się złośliwy i uszczypliwy, delektuje się zarówno wystawnymi balami, imieninami, jak i uczestnictwo w pogrzebie, szkolnym przedstawieniu, czy politycznym wiecem. Jednym słowem Lew lubi być w kręgu towarzyskim, gdzie chętnie i barwnie się udziela, skupiając na siebie uwagę rozmówców, często sypie dowcipami z przysłowiowego rękawa, ale osoby mu nieprzychylne izoluje od siebie, skutecznie choć podstępnie.

Jako przyjaciel jest wierny i niezwykle usłużny, wspaniałomyślny i szczodry, często obdarowując ich podarkami zrobionymi własnoręcznie, jak na króla przystało, ale dopóty jest szanowany i podziwiany jak król. Gdy usłyszy słowa krytyki od przyjaciela, może stać się okrutnym i mściwym władcą.

Kobiety Lwice to bez wątpienia urodzone damy, wzniosłe, piękne, wspaniałomyślne, obdarzone dobrym gustem, wrodzonym instynktem do otaczania się rzeczami i ludźmi o oryginalnym charakterze.

Lubi pieniądze, zaszczyty i stanowiska, musi być w centrum uwagi zarówno w życiu prywatnym i zawodowym, często w poszukiwaniach partnera kieruje się zasobem jego portfela i ilością kart kredytowych, nie wsiadłaby nawet z największym przystojniakiem do starego malucha, raczej szybko zakończy znajomość i poszuka nowy obiekt zainteresowań. Niekiedy jednak  marzenia ich sięgają nierealnych szczytów, dlatego zazwyczaj wybierają partnerów na wysokich i władczych stanowiskach, aby w ten sposób utorować sobie drogę do kariery.

Nie spoczną jednak w domowych pieleszach jako zona i matka, czerpiąc i wysysając męża, są pracowite i mimo dobrej sytuacji materialnej zawsze szukają sobie zajęcia, często stawiając na własny biznes, choćby miałby to być tylko sklep z używaną odzieżż. Są niezwykle kreatywne i twórcze, potrafią często same coś uszyć, naszkicować, są doskonałymi projektantkami mody, krawcowymi, pod warunkiem, że nie mają szefa nad sobą, same kierują pracą i są za nią podziwiane.

Gdy Lwica w końcu odnajdzie swego wybranka serca, po wielu poszukiwaniach i castingach, jest zazwyczaj wierną żoną, aż po grób, o otoczenie często zazdrości mężowi żony Lwicy, zawsze pięknie i gustownie ubranej, pachnącej, błyskotliwej, zaradnej z własną karierą zawodową i wykształconymi dziećmi.

Jako uczennice Lwice nie są może wybitne, ale zawsze chętne do wygłaszania referatów i udziału w szkolnych przedsięwzięciach i wycieczkach. Często lubią udzielać się w szkolnych samorządach, niekiedy popadają w konflikty z nauczycielami, którzy nękają je zbyt wieloma uwagami, ale są przyjazne i uczynne wobec innych, słabszych uczniów.

Często już w latach wczesnoszkolnych wybierają sobie największego przystojniaka ze szkoły lub klasy i adorują go w podstępny sposób, aby go usidlić i afiszować się z nim przy całej szkolnej społeczności.

Jako studentki często zakochują się w swoich wykładowcach, tych młodych, przystojnych, odnoszących sukcesy zawodowe, wplątują się w burzliwy i często skandaliczny romans, po czym porzucają swą ofiarę, pyszniąc się sukcesem bycia w centrum uwagi studenckiej społeczności.

Mężczyźni urodzeni pod znakiem Lwa są niezwykle twórczy, ambitni, pracowici. Mierzą wysoko i często realizują swoje plany już od dzieciństwa. Uwielbiają dostatne życie i na takie pracują, często na wysokich pozycjach zawodowych.

Są wymagający, zarówno od siebie jak i od swoich podwładnych i partnerkach życiowych. Jako władczy królowie wymagają  całkowitego podporządkowania swojej kobiety, przez co niekiedy tyranizują swoją rodzinę, która nie potarfi zgodzić się z jego regułami władzy. Poszukuje niezwykle pięknej i zaradnej kobiety, całkowicie mu oddanej i gotowej  mu służyć do grobowej deski, tylko przy boku takiej partnerki jest szczęśliwy i spełniony.

Mądra kobieta musi po prostu pozwolić mu uwierzyć, iż jest mądrzejszy i lepszy od niej, często posługując się damskimi fortelami, aby realizować swoje pragnienia. Musi być mu kucharką, praczką, pielęgniarką i kochanką na każde jego skinienie. Natomiast nigdy mu nie zastąpi matki, którą to Lew faworyzuje od dzieciństwa, czarując ją swym urokiem i humorem, zyskując w niej dozgonną wielbicielką, często odkładając przez to rodzeństwo i ojca. Miłość Lwa do matki jest niekiedy bardzo zaborcza, wymaga jej całkowitego posłuszeństwa, nawet gdy jest już dojrzałym mężczyzną.

Lew jako kochanek nie cechuje się oryginalnością, lubi częste i popularne zbliżenia, ale od partnerki oczekuje ciągłej gotowości i nie toleruje chwilowej niedyspozycji, obrażając się i przenosząc do innego pokoju.

Miewa częste napady złości, kiedy nie udało mu się zrealizować zmierzonego celu lub gdy kobieta nie zgadza się z jego wolą, wtedy potrafi wywrócić dom do góry nogami, ale po ataku gniewu zazwyczaj łagodnieje i przeprasza.

Jest dobrym i kochającym ojcem, choć drażni go płacz dziecka, nie ma cierpliwości do humorzastych dzieci, lubi grzeczne i słuchające go, choć nie szczędzi pieniędzy na ich edukację czy wycieczki.

Gdyby Lew miał do wyboru władzę i pieniądze, zawsze wybierze władzę, z tą cechą czuje się wyśmienicie, a swą twórczą inicjatywą potrafi dorobić się niezłych pieniędzy.

Mężczyźni Lwy, podobnie jak i kobiety spod tego znaku, uwielbiają dostatnie życie, w pięknych domach, wyposażonych w drogie sprzęty i bibeloty, piękne i drogie samochody, a przede wszystkim sławę i rozgłos.

Obojętnie na jakim przyjęciu, czy służbowym, domowym, muszą być w centrum uwagi, tryskają energią i humorem, elektryzują rozmówców podporządkowując ich swym tokiem myślenia, nie znoszą sprzeciwów i odmiennych zdań, kiedy to w takim przypadku wplątują się w wielką kłótnię trwającą nawet długie lata.

Za to są pracowici, są  bardzo dobrymi majsterkowiczami, sami wykonują remonty domu, czy naprawy auta, nie lubią stagnacji, często coś wymyślają i tworzą, choćby domowego wyrobu karmniki dla ptaków.

Już jako nastolatkowie szukają posłusznych dziewczyn, zarówno pięknych i oddanych, które nie grymaszą kiedy przełoży zaplanowany wypad do kina.

Jako szef wymaga od podwładnych niekiedy rzeczy niezwykłych, jest ogromnie wymagający, otacza się ludźmi pracowitymi i  utalentowanymi, nie lubi nijakich i leniwych. Partnerki Lwów winny pamiętać iż mają oni iście królewskie podniebienie. W kuchni lubią różnorodność, choć nie gardzą tradycyjnymi potrawami, zajadają się ziemniakami i grochówką, ale nie lubią tego zbyt często, wykwintne, choć treściwe dania  to jadłospis dla nich. Na pierwsze spotkanie w domu też najlepiej uraczyć go wyszukanym daniem, ale na pewno nie samymi sałatkami i dużą ilością warzyw, wyszukane potrawy z mięs to coś dla wymagających Lwów. Dobre napoje i wysokiej jakości kawy zwieńczą kolację, lub wyborne ciasta, gdyż Lwy są wielkimi łasuchami.

Szczęśliwe dni tygodnia to wtorek i czwartek i bez wątpienia niedziela.
Życzliwa planeta Lwa to słońce, bowiem znak ten uwielbia ciepło, źle się czuje w mroźnych porach roku, bez obecności muśnięcia przez cieplutkie promienie słoneczne.
Kwiaty dla Lwów to zdecydowanie róże lub lewkonie, rozkoszuje się on bowiem w przecudownym ich zapachu jako prawdziwy esteta.
Szczęśliwe liczby to: 1, 3, 4 i 9.
Dobrym kolorem są wszelkie odcienie brązu, a ulubione miejsce to tapczan lub fotel.
Głównymi cechami Lwa to towarzyskość, wszechstronność i pracowitość, nie zawsze dochodowa. Lwy mają temperament nerwowy, a osobowość towarzyską i przyjazną.

Sławni ludzie urodzeni pod znakiem Lwa ( wybitni, którzy na stale znaleźli miejsce w grubych kartach historii):
Aleksander Dumas - pisarz,    ur 24.07.1802 r.
Józef Ignacy Kraszewski - pisarz  ur. 28.07.1812 r.
Henry Ford - przemysłowiec, którego nazwisko mówi już za siebie ur. 30.07.1863 r
Napoleon Bonaparte - wielki (choć niskiego wzrostu) lew nad lwami, niezwykle twórczy, kochliwy, ambitny, odważny człowiek, z prawdziwie królewską odwagą i charakterem  ur. 15.08.1769 r.

Granaty to przyjazne kamienie Lwów, podobnie jak rubiny, ametysty i granaty oraz diamenty, jednak co do tych ostatnich warto podchodzić sceptycznie, gdyż jak dowodzi sama historia nie zawsze diamenty przynosiły szczęście.
Lwy lubią otaczać się ładnymi i stylowymi rzeczami, nawet małymi drobiazgami, a jeżeli wkomponowany jest w nich granat to pomyślność Lwa murowana.