Rak znak zodiaku – Horoskop partnerski

Rak znak zodiaku

Znak żeński, wodny i kardynalny. Panuje nad nim Księżyc, który obdarza Raka niezwykłym bogactwem wyobraźni, dobrą pamięcią i opiekuńczością. Raki mają często zmienny charakter, zależny od wpływu pogody i skłonność do wycofywania się w trudnych sytuacjach.

Przyjaznymi znakami Raka jest Skorpion i Wodnik, kolorem żółty.
Szczęśliwe liczby to: 7, 9, 11, a kwiatem są konwalie.
Kamieniami przynoszącymi pomyślność Rakowi są: szmaragdy, perły, topaz.
Zgubną cechą raków jest podejrzliwość i zbyt szybkie ocenianie ludzi w złym kontekście.
Znak wodny rządzony przez Księżyc. Symbolem Raka jest krab, którego skorupa jest symbolem domu. Ludzie spod tego znaku są bardzo skryci i samotni. Rak reprezentuje macierzyńską, obronną, odżywczą i skierowaną do wewnątrz siłę.

Kobiety urodzone pod tym znakiem są oddane, kochające, cierpliwe. W małżeńskiego są dobrymi żonami, a przede wszystkim dobrymi matkami. Do życia potrzebują męskiego wsparcia. Szukają jego pomocy w rozwiązywaniu problemów życiowych.

Mężczyźni urodzeni pod tym znakiem są skromni, pobożni, towarzyscy. Czasami łakomi i kłótliwi. W pożyciu małżeńskim dość trudni.

Najlepsze związki z Bykiem i Rybami

Raki dobrze nadają się do pracy samodzielnej, niezależnej od cudzej decyzji. Ich sposób postępowania bywa przemyślany. Raki są odpowiedzialne w swojej pracy i starają się ją wykonać jak należy. Raki o wysokim ilorazie inteligencji, można spotkać jako archeologów, geologów, geografów, historyków czy językoznawców.

Raki nie zawsze umieją rozporządzać pieniędzmi. Wiele Raków najchętniej prowadzi własną małą firmę.