Skorpion znak zodiaku – Horoskop partnerski

Skorpion znak zodiaku

Znak żeński, wodny i stały. Włada nim Mars, obdarzając go energią i dociekliwością. Skorpiony mają skłonności do zbyt silnego przezywania uczuć i samoudręczeń, często do okrucieństwa. Są jednak bardzo zmysłowe i uczynne. Do typowych cech należy ciekawość, skłonność do zazdrości i potrzeba sprawowania kontroli.

Przyjaznymi znakami dla Skorpiona są: Byki, Raki, Koziorożce, Ryby i również Skorpiony, a kolorem najodpowiedniejszym jest zielony, który ukoi ich porywczość i bujczuczność.

Szczęśliwymi liczbami są: 1 i 5, a kamieniami Skorpionów to: topaz, szmaragd i chryzolit.
Skorpiony najlepiej odpoczywają w łazience otuleni ciepłą, pachnącą wodą, a najlepszym kwiatem dla nich jest cudnie pachnący bez.

Skorpion jest symbolem śmierci i zmartwychwstania i dlatego znalazł swoje miejsce w okresie jesiennym, gdy wszystko obumiera.

Kobiety urodzone pod tym znakiem są zwodnicze, czasami niekonsekwentne. W małżeństwie są przykładne, dbają o męża i rodzinę, jak również dbają o dom, którym zarządzają bardzo sprawnie. Mają wyczucie co do ludzi.

Mężczyźni spod tego znaku są dumni, zarozumiali, często kłamliwego usposobienia. Są skryci, niestali, cechują ich gadulstwo. Mają mało przyjaciół. W pożyciu małżeńskim są trudni, gdyż uważają ze oni zawsze powinni mieć rację. Kochają z prawdziwym oddaniem rodzinę.

Najlepsze związki z Lwem i Koziorożcem.

Skorpion to wojownik, także w sprawach zawodowych i zdobywaniu pieniędzy. Skorpion umie wyczuwać słabe strony przeciwnika, dlatego świetnie spisuje się w kryminalistyce. Jego zawodami jest też bycie badaczem czy naukowcem. Jest też świetnym psychologiem czy psychiatrą.

Najlepszym żołnierzem na polu bitwy jest Skorpion, dlatego często zdarza się, że mężczyźni spod tego znaku stają się wojskowymi.

Skorpion zawsze będzie dążyło niezależności finansowej. W interesach jest ostrożny, podejrzliwy, lecz nie małostkowy.