Wodnik znak zodiaku – Horoskop partnerski

Wodnik znak zodiaku

Osoby urodzone pod znakiem wodnika są bardzo uduchowieni, uważają sprawy ducha za ważniejsze od sprawy ciała, często popadają w fanatyzm religijny, albo potrafią poświęcić się całkowicie jakiejś idei, zapominając o jedzeniu i piciu, żyjąc w trawiącej ich duszy gorączce.

Żadna inna konstelacja gwiezdna nie miała wpływu na urodzenie tylu wybitnych myślicieli, wynalazców, poetów i uczonych, co ten znak.

Wodniki nie znoszą rutyny, mają niezwykle twórczy umysł, patrzą głębiej i szerzej na otaczający je świat, potrafią jednak zbyt rozdrabniać się nad problemami, przemyśleć je wielokrotnie i pragnąc je przedyskutować wywołują irytację wśród najbliższych z otoczenia. Ma specyficzny styl życia, bardzo często bywa samotnikiem (singlem) z wyboru, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym, wykonuje swe obowiązki bardzo sumiennie, ale nie potrzebuje do działania współtowarzyszy, dlatego też często uważa się go za dziwaka i fantastę, choć nie można go posądzić o egoizm czy wulgaryzm, zawsze służy pomocną dłonią, dobrą radą, jest doskonałym słuchaczem, a w roli pocieszyciel wygłaszającego swoje rady i poglądy czuje się jak "Wodnik w wodzie"

Nie zwraca uwagi na opinie innych, podążą wytrwale swoją drogą, choć byłaby śmieszna i "nieopłacalna": fascynują go nowe odkrycia, wynalazki, ale również codzienne życie sąsiadów i ich troski, które często przeżywa razem z nimi.

Wodnik nie stroni od ludzi, ale stwierdza, że często ich nadmiar mu szkodzi i woli w samotności przemyśleć ich losy, bądź często otacza się zwierzętami, których jest wielkim miłośnikiem, a ukochanego psa lub kota otacza wielką miłością i traktuje jak najlepszego przyjaciela do którego często mówi, dopatrując się odpowiedzi w jego oczach bądź przyjacielskich odruchach.

Wodniki z wielkimi oporami zawierają przyjaźnie, choć przy rozmowach jest bardzo serdeczny i wysłuchuje zwierzeń, w swojej duszy jednocześnie analizuje osobę, by dopiero po długim czasie prób obdarzyć go prawdziwą przyjaźnią, bądź odrzucić jako powiernika swej duszy. osoba, która ma za przyjaciela Wodnika może zawsze liczyć na jego pomoc, wsparcie, dla oddanych osób Wodnik nie szczędzi czasu ani pieniędzy, wielokrotnie potrafi takie osoby lepiej traktować od członków swojej rodziny, co może prowadzić do konfliktów, gdy zazdrosny partner widzi konkurencję w postaci wychwalanego przyjaciela Wodnika, ale takie są specyficzne Wodniki.

Pochodzenie społeczne ani status materialny  nie są priorytetami w życiu wodników, ale za to poziom intelektualny, inteligencja wrodzona i nieprzyziemne talenty znaczą dla niego niemal wszystko, dlatego też często wybierają "wolne zawody", lubią pracować w domu i tworzyć: pisać, szyć, malować.

Jednak nie zawsze pała chęcią do  pracy twórczej, czy obowiązków, cechuje go nadmierna małostkowość, potrafi cały dzień rozdrabniać się nad mało istotnymi sprawami domowymi lub kłopotami innych, by dopiero wieczorem zabrać się do pracy twórczej.